Tomedo ul. Wólczańska 125 90-521 Łódź     726 634 280     kontakt@tomedo.pl

Każdy zna to uczucie, kiedy zaczyna uczyć się czegoś nowego. Najczęściej myślimy wtedy optymistycznie i wierzymy w powodzenie. Schody zaczynają się, gdy nauka trwa już jakiś czas. Im dłużej uczymy się języka obcego tym trudniej zachować właściwą motywację.

Jesteśmy różnymi osobami, dlatego każdy z nas powinien wypracować sobie swoje własne sposoby motywowania się do nauki angielskiego. Istnieje jednak kilka metod, które sprawdzają się u większości osób.

 

 

  1. Nauka z drugą osobą

Nauka w parach ma wiele korzyści, ponieważ druga osoba może działać na nas motywująco. To dlatego świetnie sprawdzają się korepetycje, ponieważ jesteśmy zmuszeni np. przez całą godzinę szlifować język angielski. Ponadto druga osoba może nas wspierać i mobilizować, abyśmy bardziej się przykładali.

  1. Pomyśl i wypisz sobie korzyści, które przyniesie Ci znajomość języka angielskiego

Dogadasz się na wakacjach, dostaniesz lepiej płatną pracę, przeczytasz informacje z internetu. Im więcej korzyści wypiszesz, tym bardziej będziesz mógł się motywować, gdy przyjdą gorsze chwile. Wracaj do wypisanych korzyści regularnie.

  1. Stwórz plan nauki angielskiego

Dobry plan powinien określać cele oraz terminy, w których chcemy je osiągnąć. Stwórz szczegółowy plan i sprawdzaj na bieżąco w jakim stopniu jest zrealizowany. Rozpisanie poszczególnych kroków i osiąganie celów stopniowo działa motywująco. Szybko można się zniechęcić, jeżeli jesteśmy początkujący i nie mamy planu, a naszym ostatecznym celem jest perfekcyjne posługiwanie się językiem. Nie będziemy wtedy widzieć tego, że robimy mniejsze kroki.